SOJOS IŠSPAUDOS
 Vienas iš vertingiausių baltyminių produktų naudojamų  gyvulininkystėje 
 
 
 


Apie mus

 UAB Akinsta, ko ne  vienintelis sojos išspaudų importuotojas į Baltijos šalys, turėdami patirtį savo ūkiuose, nutarėme pasidalinti ją su kitais ir pristatyti
ekonomiškai vertingą produktą - sojų išspaudas, kurios naudojamos premiksams ir  maisto priedams gaminti.
Sojos išspaudos - vienas  iš vertingiausių produktų liekančių po sojos pupelių perdirbimo proceso. Šis produktas pirmauja pagal energinę vertę ir aminorūgščių kiekį tarp tokių produktų kaip maistinės mielės, žuvų miltai, arba mėsos ir kaulų miltų.
Sojų išspaudų produkcija yra daug pranašesnė už kitus aliejinius augalus tiek pašariniais vienetais, tiek baltymu kiekiu, o pakankamai ne
brangi gamyba tik padidina ekonominį efektyvumą.
            Sojų išspaudos gaunamos naudojant Insta-Pro technologiją, kai iš pupelių mechaniškai  išgaunami aliejai iki 93%, likutinę dregmę produkte nurodo neišspausto aliejaus kiekis, t.y. džiovinant išspaudas visos maistinės vertės neišgaruoja ir lieka produkte. Sojų išspaudos naudojamos regionuose su išplėtota gyvulininkyste ir paukštininkyste naudojant pašarų gamybai ir premiksams kaip gyvuliams taip ir paukščiams.

Kokybiniai rodykliai pagal atliktus laboratorinius tyrimus kompanijoje BioFarma:
Baltymai (Proteinas) – 41,3 %
Dregmė - 5,79 %

Pluoštas (Ląsteliena) -3,85 %

Ureazės aktyvumas - 0,016 Ph

Naudojant sojų išspaudas kaip maisto papildą, arba premiksą pagal veterenarų specialistų parengtas technologijas,paremtas metinėmis analizėmis, galima skelbti vidutines statistikas. Naudojant išspaudas šiems gyvūnų grupėms gauti rezultatai: 
Karvės – dienos pieno prieaugis padidėjo 20 %, pieno riebalų kiekis padidėjo vidutiniškai 0,03%
Galvyjai mėsos produkcijai – kūno masės prieaugis pagreitėjo šešiomis savaitėmis, arba 1,5 mėn nuo standartinės mitybos
Avys  - kūno masės prieaugis iki 30 %, tam pačiam mitybos laikotarpiui. 
Paukščiai – pridedant tik 3 %,sojų išspaudų  į dienos racioną, kiaušinių gamyba padidėja 2-3%, tai mažiausiai 3 mln. Kiaušinių prieaugis vidutinėi fermai. Paukščių mėsos gavimui ir prieaugiui naudojama iki 10% sojos išspaudų nuo dienos raciono.
Arklininkystė – sojos išspaudos dienos racione padidiną ištvermę ir kūno atsistatymą po fizinių krūvių. 

Sojos išspaudų naudojimas neapsistoja vien gyvulininkystėje, jos pakankamai plačiai naudojamos šalyse, kurios specializuojasi žuvininkyste, fermos kur auginami gyvunai kailių kamybai. O Kinija yra didžiausia pasaulyje sojos išspaudų importuotoja, kuri suvartoja sojos antrines žaliavas maisto gamyboje, kadangi maistiniai rodikliai yra vieni aukščiausiu ir tuo pačiu pigiausiu net maisto pramoneje.